Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна / сколівські бескиди  
 
    Зміст    

       
Контакти:

вул Князя Святослава, 3 м.Сколе, Львівська обл., Україна, 82600
Тел. +380 (3251) 21411, 21849
факс +380 (3251) 21411

Розміщення:
Реклама: Відпочинок в Шацьку шацькі озера пішли на відпочинок.
 

Історія краю

Холєра яснаДо початку IX століття територія парку була заселена переважно слов’янськими племенами, що вели традиційне природочуйне господарювання і займалися мисливством, рибальством і збиральннням грибів, ягід, рослин тощо. За часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства тут в незначних розмірах розвивалося зелеробство. Наступні політичні зміни, прокладання шляхів вздовж Стрия і Опору призвели до пожвавлення торгівлі. Великі площі лісів вирубувалися на продаж, випалювання поташу, який йшов на експорт, і для солеваріння.

На сьогоднішній день лісопереробна промисловість хоча і надалі лишається основним напрямком економіки регіону, але не єдиним. Самобутня культура й унікальна природа відкривають широкі можливості для організації наукового, екологічного, спортивного і, навіть, авантюрного туризму та рекреації.

Таємничі чари вікових величних лісів, безмежні панорами гір на фоні синього неба, численні гірські потоки прозорої води, цілющі мінеральні джерела, смарагдові полонини приваблюють, зачаровують і дають відпочинок. Із найдавніших пам'яток Київської Русі тут біля села Урич збереглися руїни твердині Тустань, могила київського князя Святослава Володимировича (на правому березі р. Опір). Тут діяли загони опришиків: А. Дзигановича, О. Довбуша, бував І. Франко.

Історико-архітектурні пам’ятники:
  • пам’ятки архітектури всеукраїнського значення - Пантеліївська церква та дзвінниця (XVII ст.) в м. Сколе;

  • пам’ятки архітектури - Церква святої Трійці (1842 р.) та дзвінниця (XIX ст.) в с. Крушельниця; Церква св. Параскевії (1876 р.) та дзвінниця (XIX ст.) в с. Коростів; Церква св.Миколая (1824 р.) в с. Крушельниця; Церква та дзвінниця (1824 р.) в с.Корчин; Каплиця Пресвятої Діви Марії (1838 р.) в с. Підгородці; Михайлівська церква (1882 р.) в с. Росохач; Церква св. Михайла (1836 р.) в с. Сопіт; Церква XIX ст. в с. Урич; Церква св. Івана (1829 р.) в с. Ямельниця; Будинок залізничного вокзалу (1929 р.) в с. Гребенів;

  • Державний історико-культурний заповідник “Тустань”

 




вступ
ландшафти
джерела
флора
фауна
історія краю
туризм
Тустань






Гора Маківка

 

На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua