Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна / карпатський біосферний  
 
    Зміст    

       
Контакти:

вул. Красне Плесо, 77 м. Рахів, Закарпатська обл., Україна, 90600 Тел/факс: +380 (3132) 22193
e-mail: cbr@rakhiv.ukrtel.net

Контактна особа: Волощук Іван Іванович, завідувач відділу поширення екологічних знань, рекреації і туризму.
тел. (дом.): +380 (3132) 21431.

Розміщення:
Реклама: отдых на море летом
 

Фауна

Загальна кількість зареєстрованих видів фауни Карпатського біосферного заповідника на сьогодні становить 2423 види. Ця цифра далеко не вичерпує всього різноманіття безхребетних заповідника - за прогностичними підрахунками на його території мешкає щонайменше 15 тис. видів безхребетних тварин. Така велика різниця між кількістю зареєстрованих та очікуваних видів пояснюється передусім неоднорідністю вивченості різних таксономічних груп. Кількість ендемічних карпатських видів, які охороняються на території заповідника, перевищує 100.

Центральним ядром фауни хребетних високогірних Чорногірського, Свидовецького та Мармароського масивів є види тайгового та альпійського комплексів. У високогір'ї (на висоті 1700 і більше метрів над рівнем моря) трапляються нориця снігова й тинівка альпійська, що занесені до Червоної книги України. Криволісся населяє особлива гірська раса тетерева, який усюди є дуже рідкісним.

Фауна букових пралісів Карпатського заповідника дуже своєрідна. Тут зустрічаються як тайгові види (рись, сова довгохвоста, жовна, снігур), так і характерні для широколистних лісів - чорний та середній дрозди, дятли білоспинний і сивий, мухоловка, костогриз, голуб-синяк, ліщиновий вовчок, кіт лісовий, кабан, саламандра плямиста.

У заповідних холодних гірських ріках водиться форель струмкова, бабець-головач, щипавка, гольян та мінога угорська. На нерест у притоки Тиси піднімаються лосось дунайський і харіус.

Дуже різноманітна фауна рукокрилих, яка налічує 21 вид кажанів, з них 10 є рідкісними і занесені до Червоної книги України та Європейського Червоного списку.

 




вступ
ландшафти
водний режим
флора
фауна
екоосвіта
туризм
музей екології гір
публікації



 

На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua