Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна / горгани  
 
    Зміст    

       
Контакти:

вул. Визволення, 22
м. Надвірна,
Івано-Франківська обл.,
Україна, 78400
тел:. +38 03434 22684
e-mail: gorgany@base.nd.if.ua

Розміщення:
Реклама: http://mixoptica.in.ua/ как правильно выбрать оправу для очков. . Вертикально сверлильный станок купить Компания СП "Стан-Комплект".
 

Місто Надвірна

Надвірна – мальовниче прикарпатське місто, що розкинулося у невеликій долині передгір’я Карпат. Першою достовірною письмовою згадкою про Надвірну вважається 1589 рік. Саме тоді власник Пнівського замку Микола Куропатва, якому належало й місто, вніс протестацію до львівських городських книг з приводу втрати документів на свої маєтки через татарський напад. Серед перерахованих поселень згадується і містечко Надвірна.

Без сумніву, місто засноване набагато раніше. Коріння сучасних надвірнянців сягає ще кам’яної доби. Тут проживали праслов’янські і слов’янські племена, котрі залишили по собі могильники, відомі, як Карпатські кургани, а на горі поблизу міста – залишки свого поселення, знане як “городище”.

Надвірна розташована на одному з великих торгових щляхів, що вели від Центральної Європи і Польщі через Галичину до Києва і Чорного моря.

Постійна загроза татарських нападів змушували магнатів і шляхту на важливих шляхах будувати замки. На території Надвірної оборонна споруда була зведена у XIV – XV ст. Ще дотепер збереглися залишки вежі та сліди муру у міському парку.

Сьогодні, Надвірна – привітне і завжди відкрите для подорожуючих місто. Тут добре розвинуті ремесла та народне мистецтво. Багатий на глину грунт є придатним матеріалом для гончарства і кольорової кераміки. Високо цінуються також вироби зі шкіри із застосуванням техніки холодного і гарячого пресування, часто оздоблені різними металевими прикрасами. Таємниці цих ремесел передавалися з покоління в покоління.

Джерелом духовності та формування національної свідомості став відкритий у 1995 році музей історії міста. Тут можна ознайомитися з мінливою історією Надвірнянщини, про яку красномовно розповідають експонати, виставлені у семи залах музею.

 
вступ
ландшафти
річки та джерела
екоосвіта
флора
фауна
місто Надвірна
легенди
туризм
Пнівський замок

На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua