Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна / горгани  
 
    Зміст    

       
Контакти:

вул. Визволення, 22
м. Надвірна,
Івано-Франківська обл.,
Україна, 78400
тел:. +38 03434 22684
e-mail: gorgany@base.nd.if.ua

Розміщення:
Реклама: Актуальная информация о Max Polyakov у нас . https://www.piluli.info/nebido-i-nizkij-testosteron/
 

Ландшафт

Природний заповідник "Горгани" розташований в найнедоступнішій високогірній і кам'янистій частині Горган - у Довбушанських Горганах. Найнижча точка – 1740 м над рівнем моря знаходиться на урочищі Глодище, а найвища - 1754,6 м - на вершині гори Довбушанка. Сюди входять ще гори: Ведмежик (1737 м), Полєнський (1693,3 м), Пікун (1657 м), Козій Горган (1617 м), Бабин Погар (1478 м), Скалки Верхні (1596,8 м), Скалки Нижні (1313 м) та ін. У гірській дузі Українських Карпат заповідник займає центральну частину.

Рельєф території заповідника характерний значною стрімкістю кам'янистих схилів та важкодоступністю вершин. Верхня частина схилів вкрита камінням і чагарниками гірської сосни. Особливо круті схили з північної і північно-східної сторін.

Все це відіграло позитивну роль в тому, що ці гірські ландшафти в переважній більшості не зазнали антропогенних змін.

У ландшафтному відношенні дуже красивими є урочища Садки, Джурджі, Черник, Новобудова, Столи.

До Садків можна потрапити лісовою дорогою вздовж потоку Сітний. Звідси відкривається чудовий краєвид: попереду Довбушанський хребет, з його гарними куполоподібними вершинами, ліворуч - молоді культури кедра європейського, справа – на кам’яних полях – чергування лісових смуг кедрових і смерекових лісів з кам’яними розсипами – сенетами, і гірською сосною.

Вище Садків, під хребтом, починається смерековий ліс. Тут можна побачити, як смерека бореться за виживання, потрапивши в екстремальні умови, - на кам'янистий грунт. Тут дерево, яке зазвичай досягає до 30 м і вище, росте невеликим деревцем, незважаючи на досить товстий стовбур. Нижнє гілля стелиться по камінню й утворює густий килим-ліжник. Інколи такий ліжник займає площу 20 – 25 м2.

Є у заповіднику високогірна лука Нивка. Річка Ситний, що бере свій початок від гори Ведмежика, наближаючись до Нивки, сповільнює свій стрімкий біг, і серед високих трав раптом зникає, просочуючись через товщу каміння, яке колись насунулось і перегородило їй дорогу. Витікає Ситний нижче Нивки, проходячи близько 500 м під землею.

 
вступ
ландшафти
річки та джерела
екоосвіта
флора
фауна
місто Надвірна
легенди
туризм
Пнівський замок

На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua