Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна / горгани  
 
    Зміст    

       
Контакти:

вул. Визволення, 22
м. Надвірна,
Івано-Франківська обл.,
Україна, 78400
тел:. +38 03434 22684
e-mail: gorgany@base.nd.if.ua

Розміщення:
Реклама: Лампы эдисона, цоколь e27, напряжение 220в, мощность 40 вт. . Актуальная информация о Max Polyakov тут . Машина на свадьбу Киев: аренда свадебного авто авто на свадьбу avtolimo.com.ua.
 

Легенда “Про Веснарку та Горган Веснарковий”

Мальовниче село Зелена Бог обдарував такою красою, що жоден письменник чи поет не зміг ще у всій повноті оспівати цю чудову природу. Найбільшою гордістю села є гори, що оточують його. Кожна вершина, річка чи просто потік мають свою історію. Та мало хто знає про гору Горган Веснарковий та полонину Веснарка.

Кажуть, давним-давно жив у лісі, в невеличкій хатині, старий дід, такий старий, як світ. А ще, кажуть, була у нього дочка. Звали її Василина. Та таку мала вроду, що словами про неї сказати не можна. Хто дивився на неї, то бачив перед собою весну. Тому називали її часто Весела Весна, а згодом Веснарка. Згодом її справжнє ім’я забули, а звали дівчину Веснарка.

Одного разу через місцевість, де проживали батько з дочкою проганяв молодий вівчар вівці. Випадково зустрілися на галявині хлопець-пастух та дівчина-Веснарка. Вони покохали одне одного, та так, що й не сказати. Але старий батько й чути не хотів про шлюб дочки з вівчарем. Нелюдською злобою закипіла душа батька. Однієї темної ночі старий підступно вбив хлопця. Дівчина не відходила від місця, де пролилася кров її коханого.

“Господи, - просила Веснарка, не змогла я принести користі в парі з коханим, то дай мені, щоб послужила людям”.

Ніхто не знає, де зникла дівчина, але кажуть люди, що вона стала прекрасною полониною. І такою гарною, що ніхто інакше не називав її як Веснарка.

А батько? Що сталося з ним? Господь дав йому довге завдання: “Маєш, чоловіче, - сказав йому, - не серце, а камінь, тому й мусиш стати каменем на віки. Щоб бачив ти щастя людей, поки воно не розтопить твого серця.” І височить Горган сивий-сивий у німому мовчанні дивиться на світ білий. Кажуть, що вночі, хто близько підходить до його сивого чуба, то й бачить як здригається він від німого плачу...

Сьогодні, Надвірна – привітне і завжди відкрите для подорожуючих місто. Тут добре розвинуті ремесла та народне мистецтво. Багатий на глину грунт є придатним матеріалом для гончарства і кольорової кераміки. Високо цінуються також вироби зі шкіри із застосуванням техніки холодного і гарячого пресування, часто оздоблені різними металевими прикрасами. Таємниці цих ремесел передавалися з покоління в покоління.

Джерелом духовності та формування національної свідомості став відкритий у 1995 році музей історії міста. Тут можна ознайомитися з мінливою історією Надвірнянщини, про яку красномовно розповідають експонати, виставлені у семи залах музею.




вступ
ландшафти
річки та джерела
екоосвіта
флора
фауна
місто Надвірна
легенди
туризм
Пнівський замок

Легенда “Про що
шепотіли смереки”

На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua