Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна / карпатський  
 
    Зміст    

       
Контакти:

вул. Стуса, 6
м. Яремча, Ів.-Франківська обл.,
Україна, 78500
тел.: +380 (03434) 22817
e-mail:
ecoplay@phantom.pu.if.ua

Розміщення:
Реклама: Купить саморезы по металлу Метизы и Крепеж в Украине.
 

Фауна

Багатством форм рельєфу, клімату, рослинного світу закономірно зумовлюється різноманіття тваринного світу Карпатського національного природного парку. Особливістю його є велика частка комахоїдних, рукокрилих та гризунів, дещо менше хижаків та парнокопитних, призвичаєних до висотних гірських поясів.

Із дрібних ссавців поширені: бурозубки мала, звичайна та альпійська; кутори мала та велика; миші хатня і жовтогорла, полівки темна, Шермана і снігова; з гризунів - білка звичайна з чорно-коричневим аж до чорного забарвленням хутра, вовчки сірий, лісовий та горішниковий.

З парнокопитних найбільше аборигенів - олень благородний, козуля, кабан дикий. Інколи вдається побачити і володаря карпатських гір - ведмедя бурого. Також тут трапляються куниці лісова і кам'яна, борсук, вовк, кіт лісовий, рись, видра та горностай.

Майже неможливо уявити собі парк без птахів. В темнохвойних лісах навіть є тайгові представники - снігур і горіхівка. У долині можна побачити канюків, що вишукують здобич - дрібних звірків.

У холодних гірських потоках водиться форель струмкова, яка восени добре помітна під час нересту. Із земноводних, в передгір'ях і горах, трапляються тритони гребінчастий, альпійський і карпатський, жаби - гостроморда і трав'яна, із плазунів - веретільниця, вуж, мідянка, гадюка звичайна, ящірки прудка і живородна.

Загалом фауністичне різноманіття парку представляють 48 видів ссавців, 110 - птахів, 11 - риб, 10 - земноводних, 6 - плазунів. До Червоної книги України внесено 32 представники фауни, а до Європейського Червоного списку - вовка, ведмедя бурого, видру річкову, рись звичайну та інших.

 
вступ
ландшафти
річки
мінеральні джерела
екоосвіта
флора
фауна
історія Яремче
рекреація
туризм
музей

 

На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua