Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна / карпатський  
 
    Зміст    

       
Контакти:

вул. Стуса, 6
м. Яремча, Ів.-Франківська обл.,
Україна, 78500
тел.: +380 (03434) 22817
e-mail:
ecoplay@phantom.pu.if.ua

Розміщення:
Реклама:
 

Історія міста Яремче

Яремче розташоване у південно-західній частині Івано-Франківської області та займає центральну частину Українських Карпат у межах гірських формувань Горган, Покутсько-Буковинських Карпат та Чорногори. Перша історична згадка про нього датується 1727 роком. За переказами, понад двіста літ тому тут поселився втікач від феодального тиску Ярема Годованець. З його іменем і пов’язана назва міста. А перша документальна згадка про нього датована 1787 роком. Найближчі села Яремче підтверджуються згадками 1643 року в мікрорайоні Ямна та Дора.

Місто почало розвиватись після будівництва в 1894 році залізниці Станіслав-Яремче-Ворохта-Рахів, призначеної для вивезення карпатського лісу в промислові райони Австро-Угорщини, Польщі та інших країн. Паралельно, починаючи з XIX століття, Яремче розвивалось як дачне містечко, куди приїжджали відпочиваючі з Відня, Варшави, Кракова, Львова та інших міст. З часом курорт Яремче профілюється як кліматологічний (лікування хворих на туберкульоз). Згодом він стає традиційним місцем відпочинку інтелегенції Польщі та Австрії, в радянський період -- спортивним та оздоровчим центром.

Сьогодні місто стало відомим курортним центром туризму і відпочинку на Прикарпатті.

Окрасою Яремче є оригінальна споруда Карпатського краєвого музею визвольних змагань”. В місті зосереджено ряд пам’яток історії і культури загальнодержавного і місцевого значення.

Цінними пам’ятками є церква Різдва Богородиці (XVIII ст.) у Ворохті, церква Присвятої Трійці (XVII ст.) у Микуличині, церква святого пророка Іллі у мікрорайоні Дора (XX ст.) – монастиря монахів Студійського уставу. З 1937 року життя монастиря було призупинено, і тільки за роки незалежності України він знову почав функціонувати.

 
вступ
ландшафти
річки
мінеральні джерела
екоосвіта
флора
фауна
історія Яремче
рекреація
туризм
музей
На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua