Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна / cхідні карпати  
 
    Зміст    

       
Розміщення:
Реклама: Большой склад, все размеры demar обувь доставка в Одессу и по всей Украине!
 

Біосферний Заповідник
“Східні Карпати”
(Польща – Словаччина – Україна)

Історія створення

Єдиний у світі Тристоронній Біосферний Заповідник “Східні Карпати” має довгу і непросту історію виникнення. Ініціатором його створення виступив польський комітет програми МАВ (Людина і Біосфера) на зустрічі у Києві (травень 1990 року). Слід зауважити, що процес організації заповідника відбувався сповільнено. Причинами цього стали політичні події на територіях України та Словаччини – двох країн, що утворилися після розпаду Радянського Союзу. А на Європейській арені, саме, створювався Карпатський Єврорегіон.

Нарешті, у листопаді 1992 року ЮНЕСКО затвердила Польсько-Словацький Біосферний заповідник “Східні Карпати”. Заяву про включення до “Східних Карпат” української складової було подано до ЮНЕСКО лише у 1998 році, а в кінці року ухвалено остаточне рішення.

Українська частина заповідника

Українська частина Біосферного Заповідника “Східні Карпати” (58 587 га) складається із “Ужанського” Національного Парку, що розташований у верхів”ях долини річки Уж та Регіонального Ландшафтного Парку “Надсянський”. Ужанський національний парк безпосередньо межує із словацьким національним парком “Полонини” та польським “Бещади”. Зі свого боку, ландшафтний парк “Надсянський” є безпосереднім сусідом польського регіонального ландшафтного парку “Долина Сяну”. Таке територіальне положення парків дозволило сформувати у серці Східних Карпат унікальний екологічний комплекс, що забезпечить збереження та відтворення природного біорізноманіття та репрезентативності класичних карпатських ландшафтів.

 Карта


переглянути >> 

На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua