Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна / синевир  
 
    Зміст    

       
Контакти:

НПП "Синевир"
с. Синевир-Остірки,
Міжгірський р-н.,
Закарпатсько обл.,
Україна, 90041
тел. +380 (3146) 93418
e-mail: head@males.uzhgorod.ua


Розміщення:
Реклама: http://www.arenda-telaviv.ru/ Сниму квартиру возле Ассуты: аренда квартир.
 

Ландшафт та цінні природні об’єкти

Міжгірщина справедливо вважається наймальовничішим куточком Закарпаття. Саме тут знаходиться національний природний парк "Синевир". Тепер навіть важко уявити собі, що ця місцевість у межах Вододільно-Верховинської геоморфологічної області колись була морським дном, а нині уособлює переважно два характерних ландшафти: низькогірні флішеві крутосхилі хребти та середньогірські давньольодовикові флішеві крутосхилі хребти з полонинами.

Найкоштовнішим «скарбом» природного парку є Синевирське озеро, яке серед дрімучих смеречників уособлює спільну долю двох легендарних закоханих Сині та Вира. Це справжня краплина моря серед гір ("Морське Око"). Синь водного дзеркала, острівець (зіниця ока), пухнасті смереки (вії) - все це надає озерові неповторної краси і привабливості. Це озеро знайоме багатьом. Звідусіль сюди з'їжджаються люди, щоб помилуватись і потішити серце неповторною красою зелених Карпат та озером Синевир.

Озеро знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря. Утворилось воно в післяльодовиковий період внаслідок перекриття річкової долини зсувами. Його середня площа становить 4-5 га, глибина - 8-10 м, а найбільша - до 22 метрів.

Не менш мальовничими в парку є озеро Озірце, а також болота Глуханя і Замшатка, урочища Кантина, Песся та Квасовець, у якому знаходиться джерело з вуглекислою маломінералізованою гідрокарбонатно-хлоридною натрієвою мінеральною водою. Озірце глибиною до 10 м - дивовижний витвір природи, оскільки може бути еталоном перетворення озера у верхове болото. Заболочування відбувається від центру до периферії і навпаки. Прибережний плав утворений сфагнумами і осоками, а силавина на середині озера - лише сфагновими мохами буро-червоного кольору, серед яких неначе зелені ниточки переплітаються стебельця журавлини дрібноплодої. У темно-синій воді лежать повалені, оброслі мохами дерева, подекуди посеред води поблискує листочками на сонці рдесник, а на березі стоять, як заворожені, смереки, явори та буки.

Найцікавішим витвором природи з точки зору науки є оліготрофне із сферичною поверхнею болото Глуханя. Подібних йому в Карпатах уже майже не залишилося. В торфах закодовано літопис природи краю. На болоті ростуть 15 рідкісних і зникаючих видів рослин - журавлина дрібноплода, шейхцерія болотна, осока малоквіткова, лікоподієва заплавна, що занесені до Червоної книги України. Серед них кілька північних видів, мешканців тайги і тундри, які дуже рідко зустрічаються в Карпатах.

 



вступ
ландшафти
річки та озера
флора
фауна
агротуризм
рекреація
туризм
музей
центр Трембіта




На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua