Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна /  
 
    Зміст    

       
Розміщення:
Реклама: Відпочиньте в Карпатах в найкомфортніших номерах! . серебряные серьги с камнями сваровски - изделия из серебра с золотыми пластинами
 

Українські Карпати

«Далекі гори одкривали один за одним свої верхи, вигинали хребти, вставали, як хвилі в синьому морі. Здавалось, морські буруни застигли саме в ту мить, коли буря підняла їх з дна, щоб кинути на землю та залляти світ. Вже синіми хмарами підпирали крайнебо буковинські верхи, оповились блакиттю близькі Синиці, Дземброня і Біла Кобила, курився Ігрець, колола небо гострим шпилем Говерла, і Чорногора важким своїм тілом давила землю». Саме такими словами у своїй повісті "Тіні забутих предків" змалював Карпати класик української літератури Михайло Коцюбинський.

Карпати – гірська система оригінальна тим, що на її території збереглися унікальні для Центральної Європи праліси. Самі ж гори являють собою "м'які", без скельних виступів гірські вершини - полонини. Це є частина гори вище 1400м., на якій не росте ліс. На плоскогір'ї ростуть чорниця і брусниця. Трохи нижче, на схилах гір, завжди можна зустріти зарості ожини. Влітку гірський пейзаж доповнюють численні отари овець. Попутно відбувається збір овечого молока з якого вівчарі відразу роблять овечий сир (який використовується для виготовлення найсмачнішої карпатської бринзи).

Основна частина Карпат вкрита хвойними і буковими лісами. Крім ялини і бука в Карпат також ростуть дуб, граб, сосна, модрина, вільха, черешня, горіх а також тис - дерево, період життя котрого біля тисячі років. У складі букових пралісів зростають клен гостролистий, ясен звичайний та ільм гірський, які майже зникли у багатьох районах Карпат і трапляються лише у важкодоступних місцевостях. На верхніх схилах гір — альпійські луки, багаті рідкісними видами флори. Зокрема, ендемічною рослиною — рододендроном східнокарпатським. Завдяки рожевим барвистим квітам у народі його називають альпійською трояндою. Тут беруть початок багато рік Західного регіону України: Прут та Черемош, Лімниця, яку вважають однією з найчистіших рік Європи.

У Карпатських горах Ви зможете побачити ще багато цікавого. Скажімо, сосну гірську, яка зростає на горі Піп Іван на висоті понад 2000 метрів. Найвище дерево — модрину європейську, висота якої — 54 метри — поблизу Рахова, і найнижче — вербу туполисту, висота якої — до 15 сантиметрів — на схилах гори Близниця. Весною, недалеко від Рахова, можна побачити квітучу долину нарцисів.

У гірських масивах багато тисяч років тому утворилися карстові печери і родовища з покладами кам'яної солі. Над родовищами розташовані соляні озера а-ля "Мертве море" в Ізраїлі. Ці озера набагато менші, але з тими ж цілющими властивостями.



Карта


переглянути >>

 

На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua